NaslovnicaEnglishKontakt
nogodnomaster.jpg

Sadraj
Naslovnica
Platforma enske mree
Kodeks
Struktura
lanice Mree
Izjave
Aktivnosti
Kolumne
Kampanje
enska mrea u medijima
Nasilje prema enama
Korisni linkovi
Plan stranice

Facebook
facebook.png
Dan ena 2014.
2014-03-08 13.01.35.jpg
18 myths of prostitution

18 myths of prostitution
Dan ena 2013.

Dan ena 2010.
dug-zenama.jpg

Dan ena 2009.
crkva

Koalicija za sekularizam
100 godina ...
Dan ena 2008.
let082.jpg
Dan ena 2007.
0034danzena07.jpg
Press clips

Press clipping 2005.
enska mrea u medijima 2005. Ispis E-mail
Administratorica   
etvrtak, 28 Prosinac 2006
ONLINE SPREMLJENO
enska mrea press clipping
HINA-Iskon portal 22.12.2005. enska mrea:
'Suci su needucirani i neosjetljivi'
ravnopravnost
Veernji list 20.12.2005.
enska mrea objavila izvještaj u kojem stoji da su ene najdiskriminarije u obrazovnom sustavu
U udbenicima ene nose slamu, a muškarci voze aute
Izrezak
Veernji list 18.12.2005.
Primorac ignorira grupe za ravnopravnost spolova
Izrezak
Glas Istre 14.12.2005.
Raspada se Savjet za razvoj civilnog društva
Novi list 10.12.2005.
Veernji list 1.12.2005.
Novac od kazni dati rtvama
Prijedlog enske mree Vladi RH za otvaranje posebnog rauna
Izrezak
Feral Tribune 17.11.2005.
Veernji list 4.11.2005.
Novi list 26.10.2005.
Slobodna Dalmacija 1.10.2005.
HINA 30.9.2005.
Index 30.9.2005.
Feral 29.9.2005.
Glas Istre 26.9.2005.
Novi list 23.9.2005.
Slobodna Dalmacija 30.8.2005.
Novi list 20.8.2005.
Glas Slavonije 30.7.2005.
Kvinna till kvinna 15.6.2005. Kroatiska kvinnor kämpar för kvotering
Izrezak
Slobodna Dalmacija 8.6.2005.
ene i dizajn
Izrezak
Feral Tribune 19.5.2005.
Izrezak
Karlovaki tjednik 17.5.2005.
Samo dvije liste imaju više od 40 post ena
Izrezak
Vjesnik 13.5.2005.
Zahtjevi enske mree buduoj zagrebakoj vlasti
Izrezak
Index - Hina 12.5.2005.
Izrezak
HRT 12.5.2005.
enska udruga Izvor iz osjekog prigradskog naselja Tenja, kao lanica enske mree, pozvala je upanijske i gradske odbore svih politikih stranaka da prilikom sastavljanja kandidacijskih lista vode rauna o ravnopravnoj zastupljenosti ena i muškaraca
Veernji list 6.5.2005.
Borba za ene na izborima do Strasburga
Izrezak
Veernji list 5.5.2005.
Zakon o ravnopravnost spolova nema izvršnu odredbu pa je isto šminkerski i za vanjsku upotrebu
Izrezak
Slobodna Dalamacija 2.5.2005.
Veernji list 25.4.2005.
Novi list 27.4.2005.
Slobodna Dalamacija 26.4.2005.
Izrezak
Nacional
Glas Slavonije 23.4.2005.
enska mrea: Liste bez ena nedemokratske
Izrezak
Feral tribune 22.4.2005.
Feministiki asopis "Kruh i rue" broj 25: ensko potpitanje, prikaz
Izrezak
Veernji list 19.4.2005.
ene samo kao predizborni adut
Izrezak
Jutarnji list 18.4.2005.
enska mrea o Uredu za udruge
Izrezak
Karlovaki list 18.4.2005.
enska mrea nezadovoljna Vladinim Uredom za udruge
Izrezak
Veernji list 18.4.2005.
Optuuju Vladin ured: Sramotni pokušaj zatiranja civilnog društva
Izrezak
Index - HINA 17.4.2005.
Elle travanj 2005.
Nema li svaka od nas pravo na to da ima bebu?
Izrezak
Vjesnik - Obiteljski glas 12.4.2005.
Istraivanje enske mree: Cijena etikete za grijeh i zloin
Izrezak
Poslovni dnevnik 11.4.2005.
ene i zapošljavanje:
Traim suradnika, moe biti i ena
Izrezak
Vjesnik 11.4.2005.
Pokuda kao pohvala: Ljilja Voki pohvalila novinarku Lilek kudei je
Izrezak
Jutarnji list - Magazin 2.4.2005.
Zašto ene koje ele pobaciti to ponekad ne mogu uiniti ni u licenciranim bolnikim ustanovama
Lijenici u bolnici glume priziv savjesti da bi privatno radili abortuse
Izrezak
Globus 2.4.2005.
Ministar znanosti, obrazovanja i sporta komentira odluku ravnateljice zagrebake VII. gimnazije da aktivistima Iskoraka i enske mree zabrani ulazak u školsku zgradu
Izrezak
Hrvatsko slovo 1.4.2005.
Udruga Teen Star o otvorenom pismu enske mree, Kontre i Iskoraka:
Napad na roditelje koji odgovorno biraju
Izrezak
Jutarnji list 1.4.2005.
Voki: Sukoba oko letaka nevladinih udruga nije bilo
Izrezak
ONLINE SPREMLJENO

Vjesnik 31.3.2005. Ljilja Voki: Uenici imaju svoje roditelje ili staratelje
Slobodna Dalmacija 30.3.2005. Ljilja Voki: I nevladine udruge moraju postupati po propisima
Izrezak
Novi list 29.3.2005. enska mrea: Treba preispitati ugovore s Vatikanom
Glas Slavonije 29.3.2005. KAPTOL: Crkva dopušta pluralizam mišljenja
GENOV: PREISPITATI UGOVORE S VATIKANOM

Vjesnik 25.3.2005. KOMENTAR: Ljilja Voki protiv seksi miševa
Izrezak
Veernji list 25.3.2005. Svaka ast Vokiki!
Izrezak
Novi list 24.3.2005. Osvrt: Tko to dira Ljilju Voki?
Izrezak
Novi list 24.3.2005. AKTIVISTI NEVLADINIH UDRUGA RAZLJUTILI BIVŠU MINISTRICU PROSVJETE PROMOVIRANJEM SEKSUALNOG ODGOJA U ŠKOLAMA
Izrezak
Glas Slavonije 24.3.2005. enskoj mrei i Iskoraku zabranjen ulaz u školu
Izrezak
Vjesnik 24.3.2005. "Seksualna edukacija u školama, ne samo na porno stranicama"
Izrezak
Veernji list 24.3.2005. Ljilja Voki oduzimala djeci podloške za miševe
Izrezak
Slobodna Dalmacija 24.3.2005. Ljilja Voki usprotivila se dijeljenju materijala uenicima
Izrezak
Jutarnji list 24.3.2005. Ravnateljica VII. gimnazije ali se na ensku mreu i Iskorak
Izrezak
Veernji list 24.3.2005. IZBORI: Na listama svaka druga ena
Izrezak
Index.hr 24.3.2005. Ljilja Voki iz škole izbacila aktiviste "enske mree" i "Iskoraka"
Radio 101 23.3.2005. Sukob Lijlje Voki i lanova udruga Iskorak, Kontra i enska mrea
Vecernji list online 23.3.2005. SEKSUALNI ODGOJ enska mrea bezuspješno u gimnaziji Ljilje Voki
Oduzimala djeci podloške za miševe
T-portal 23.3.2005. Voki uva uenike od letaka o seksualnosti
Iskon portal 23.3.2005. Podlošci za miševe s porukom 'seksualna edukacija u školama, ne samo na pornostranicama' naljutili su Ljilju Voki koja je novinare i aktiviste istjerala iz škole.
Ukljucise.org 23.3.2005. Ljilja Voki, nije dozvolila aktivistima udruga "enska mrea" i "Iskorak" da uenicima podijele podloške za miševe
Slobodna Dalmacija 23.3.2005. ENSKA MREA HRVATSKE ZAHTIJEVA ISTRAGU O KRŠENJIMA ZAKONA
Treina licenciranih medicinskih ustanova ne obavlja pobaaj
Izrezak
Jutarnji list 23.3.2005. Teen Star ne proziva lanove povjerenstva
Izrezak
Zagreb News 23.3.2005. Teen Star napao povjerenstvo
Izrezak
Novi list 19.3.2005. KOORDINATORICA ENSKE MREE RH BOJANA GENOV O NJUJORŠKOM ISKUSTVU I PREDSTOJEIM IZBORIMA; Muškarci surovo brane podruje politike
Izrezak
Slobodna Dalmacija 17.3.2005. UDRUGA TEEN STAR APELIRA NA MINISTARSTVO ZNANOSTI, OBRAZOVANJA I ŠPORTA: Omoguite slobodan izbor spolnog odgoja u školama
Izrezak
Veernji list 17.3.2005. Teen star aludira na ensku mreu, Iskorak i Kontru
Izrezak
Vjesnik 15.3.2005. enska mrea ogorena prijedlogom legalizacije prostitucije
Izrezak
Novi list 9.3.2005. Prosvjed enske mree zbog sve lošijeg poloaja ena u Hrvatskoj
MAKNITE KRUNICE S NAŠE VUNICE!

Izrezak
Slobodna Dalmacija 9.3.2005. Ministrica Kosor s predstavnicama enske mree - "Maknite krunice s naše vunice "
Izrezak
Vjesnik 9.3.2005. Prosvjed za prava ena: enska mrea iskazala nezadovoljstvo radom Vlade i ministarstava u provoenju politike promicanja ravnopravnosti spolova
Izrezak
Vjesnik 9.3.2005. SDP se zauzima za više ena u politici - ne podrava prijedlog enske mree o spolnim kvotama kao razumljiv, ali preradikalan
Izrezak
Slobodna Dalmacija 9.3.2005. lanice Domina i enske mree dijelile letke za Dan ena: Ravnopravnost od vlasti poinje
Izrezak
Glas Slavonije 9.3.2005. enska mrea prosvjedovala na Dan ena
Izrezak
Veernji list 9.3.2005. Prosvjed enske mree na Dan ena
Izrezak
Slobodna Dalmacija 8.3.2005. Borbeni pozdrav za Dan ena
Izrezak
Jutarnji list 8.3.2005. Na poslu kanjene zbog trudnoe
Izrezak
Vjesnik 8.3.2005. Nadzastupljene meu nezaposlenima, podzastupljene u politici
Izrezak
RTL televizija 8.3.2005. Prosvjed enske mree:
Više ena na izbornim listama u predstojeim lokalnim izborima
24 sata 8.3.2005. ene za vraanje 8. oujka meu dravne blagdane
Veernji list 8.3.2005. Danas prosvjedni marš ena
Izrezak
Index.hr - HINA 8.3.2005. ENSKA MREA HRVATSKE PROSVJEDOM I PRIZNANJIMA OBILJEILA 8. OUJKA
Radio slobodna Europa 8.3.2005. "Bez ena ne moe!", "Neemo natrag"
Karlovaki list 5.3.2005. ene slabo ukljuene u lokalnu politiku vlast
Izrezak
Hrvatsko slovo 4.3.2005. Hajka zastupnika "projekata smrti"
Izrezak
Veernji list 3.3.2005. Nezadovoljne ene: Najava skupa za Dan ena
Izrezak
Jutarnji list 2.3.2005. IDS i SDP tvrde da nee samo deklarativno stavljeti ene ne kandidacijske liste
Izrezak
Novi list 2.3.2005. O zakonima odluuju klerici i oportunisti
Izrezak
Glas Istre 2.3.2005. Naši prijedlozi ne prolaze jer o zakonima odluuju klerici i oportunisti
Glas Istre 2.3.2005. S OKRUGLOG STOLA O NAELU RAVNOPRAVNOSTI SPOLOVA NA KANDIDACIJSKIM LISTAMA:
Istarski saborski zastupnici obeali podršku

Izrezak
Novi list 1.3.2005 enska mrea najavila prosvjed za Dan ena
Izrezak
Jutarnji list 1.3.2005 Prosvjed enske mree za Dan ena
Izrezak
Veernji list 1.3.2005. DAN ENA: enska mrea najavila prosvjed
Izrezak
Slobodna Dalmacija 1.3.2005. enska mrea u otvorenom pismu Mesiu i Šeksu:
Obiljeite Dan ena
Izrezak
Vjesnik 1.3.2005 enska mrea Hrvatske najavila prosvjed za Dan ena
Izrezak
Glas Slavonije 1.3.2005. enska mrea Hrvatske najavila prosvjed za Dan ena
Izrezak
Novi list 28.2.2005. enska mrea: Spolni odgoj mora biti znanstveno utemeljen
Izrezak
Glas Istre 28.2.2005. enska mrea; Spolni odgoj treba biti redovni, a ne izborni školski sadraj
Izrezak
Glas Istre 26.2.2005. JAJNICI & TAJNICI
Potpisujem poruku enske mree Hrvatske - Moja maternica, moji jajnici; o njima ne mogu odluivati dravni i crkveni tajnici!
Izrezak
Glas Istre 26.2.2005. Aktivistice Centra za graanske inicijative dijelile naljepnice "Moja maternica, moji jajnici";
O njima ne mogu odluivati dravni i crkveni tajnici
Izrezak
Slobodna Dalmacija 25.2.2005. enska mrea organizira mirni prosvjed 8. oujka
Izrezak
Glas Istre 24.2.2005. Hoe li na predstojeim lokalnim izborima biti više enskih kandidata?
Izrezak
Karlovaki list 24.2.2005. "ene u Saboru uvaju mjesto dok se posrnuli muškarci ne vrate"
Izrezak
Veernji list 22.2.2005. enska mrea: Povratak uula i Hebranga u Sabor - problematina poruka graanima
Izrezak
Slobodna Dalmacija 22.2.2005. enska mrea: S povratkom uula i Hebranga - manje ena u Saboru
Izrezak
Jutarnji list 22.2.2005. enska mrea: S povratkom Hebranga i uula bit e još manje ena u Saboru
Izrezak
Jutarnji list 22.2.2005. MH: Izborne liste sa 40 posto kandidata istog spola
Izrezak
Online.hr - HINA 21.2.2005. ENSKA MREA: POVRATAK HEBRANGA I UULA ZNAI I JOŠ MANJE ENA U SABORU
Radio 101 21.2.2005. Drava ne bi smjela niti govoriti o politikom konsenzusu crkve, struke i nevladinih organizacija, nego poštivati preuzete meunarodne obveze i postignuti standard razine ljudskih prava.
Katoliki radio 20.2.2005. Totalitarizam anti-crkvene kampanje
Iskon - HINA 20.2.2005. Koliko su Hrvatice ravnopravne?
UN-ov Centar za informiranje objavio je da još osam drava, meu kojima je i Hrvatska ima seksistike zakone, koji de facto omoguavaju diskriminaciju ena
Slobodna Dalmacija 19.2.2005. enska mrea Hrvatske trai od resornog ministra da naloi uklanjanje ideoloških i vjerskih poruka iz zdravstvenih ustanova: DUM-DUM METAK U SAVJEST
Izrezak
Veernji list 18.2.2005. Udruge najavile i tube zbog kršenja ljudskih prava
Izrezak
Vjesnik 12.2.2005. Vjesnik u skloništu za ene karlovake enske grupe Korak
Vjesnik 11.2.2005. Sobol: HDZ blokirao inicijativu enske mree Hrvatske
Izrezak
Dnevnik 11.2.2005. U lokalnoj upravi samo sedam posto ena - HDZ blokira ensku izbornu kvotu
Izrezak
Novi list 11.2.2005. Sobol: HDZ opstruira ensku mreu
Izrezak
Jutarnji list 10.2.2005. Udruge trae ocjenu seksualnog odgoja
Izrezak
Slobodna Dalmacija 10.2.2005. HELENA ŠTIMAC-RADIN: Hrvatska nema seksistike zakone
Veernji list 5.2.2005. ene bez elnih funkcija
Izrezak
Vjesnik 2.2.2005. enska mrea: Stranke ne poštuju Zakon o ravnopravnosti spolova
Izrezak
Veernji list 2.2.2005. Premalo ena na elmim stranakim funkcijama
Izrezak
Slobodna Dalmacija 1.2.2005. enska mrea i B.a.Be. o indirektnoj diskriminaciji:
ene u udbenicima inferiorne i pasivne
Izrezak
Veernji list 1.2.2005. enske udruge: Vlada prikrila istinu od UN-a
Izrezak
Veernji list 1.2.2005. enska mrea Hrvatske i B.a.B.e. o izvješu o diskriminaciji ena predanom UN-u
ene u udbenicima u opancima uz ognjišta
Izrezak
Novi list 1.2.2005. PRIMOREVE IZMJENE DIJELA SADRAJA VJERONAUKA ZA OSMI RAZRED OCIJENJENE NEDOPUSTIVIM I DISKRIMINIRAJUIM:
Homoseksualnost i incest iz »pogrešnih« u »grešne« oblike seksualnosti

Izrezak
Nacional 1.2.2005. Seksualni odgoj Hrvata u rukama homofoba
Izrezak
Vjesnik 1.2.2005. Vladino izaslanstvo bez odgovora na brojna pitanja UN-ova Odbora
Slobodna Dalmacija 1.2.2005. U lokalne izbore ukljuuju se feministkinje:
Domine za više ena u vlast
Izrezak
Jutarnji list 31.1.2005. Koordinatorica MH Bojana Genov koja je zajedno s pravnicima Iskoraka i Kontre zatraila suspenziju Teen Stara bira 3 osobe tjedna
Izrezak
Slobodna Dalmacija 29.1.2005. Luka Koritnik: Ugroena su enska reproduktivna prava
Izrezak
Novi list 29.1.2005. UN: Hrvatska je zemlja sa seksistikim zakonima:
Pritiskat emo Vladu da prihvati UN-ove preporuke, govori koordinatorica enske mree Bojana Genov

Izrezak
Vjesnik 29.1.2005. Rasprava o spolnom odgoju i obrazovanju u školi
enska mrea zabrinuta
Izrezak
Glas Slavonije 29.1.2005. ODBOR UN-a ZA UKLANJANJE DISKRIMINACIJE ENA LOŠE OCIJENIO HRVATSKU
Jutarnji list 29.1.2005. UN zabrinut zbog poloaja Romkinja u Hrvatskoj
Izrezak
Novi list 28.1.2005. Program TeenSTAR u školama na nevieno!
Vjesnik 28.1.2005. Djeaci u šetnji. uiteljice s djevojicama priaju o "škakljivim" temama
Izrezak
Novi list 27.1.2005. enska mrea, Iskorak i Kontra trae ostavku Primorca
Izrezak
Jutarnji list 27.1.2005. Program Teen star treba hitno povui iz škola jer širi vjerske dogme
Izrezak
Slobodna Dalmacija 27.1.2005. ISKORAK, KONTRA I ENSKA MREA ZALAU SE ZA
HITNO RASPUŠTANJE POVJERENSTVA ZA PROSUDBU: Udruge trae suspenziju spolnog odgoja TEENStar
Izrezak
Dnevnik 27.1.2005. Udruge: Povjerenstvo za spolni odgoj je nekompetentno
Izrezak
Glas Slavonije 27.1.2005. MINISTAR ZNANOSTI, OBRAZOVANJA I SPORTA NA UDARU ZBOG PROGRAMA SPOLNOG ODGOJA TEENSTAR: enska mrea, Iskorak i Kontra trae ostavku Primorca
Vjesnik 27.1.2005. Primorca treba smijeniti ako je program Teen Star uveden na preporuku HBK
Izrezak
HINA 26.1.2005. POVJERENSTVO ZA SPOLNI ODGOJ - NEKOMPETENTNO
Izrezak
Veernji list 26.1.2005. UVOENJE SPOLNOG ODGOJA U ŠKOLE: Ministarstvo znanosti najavilo javnu raspravu
Veernji list 26.1.2005. UDRUGE ENSKA MREA HRVATSKE I ISKORAK:
Povjerenstvo za spolni odgoj nekompetentno, Gruden homofob

Vjesnik 25.1.2005. enska mrea Hrvatske protestira zbog šikaniranja ena koje trae abortus: Uklonite pro life promidbu iz zdravstvenih ustanova
Izrezak
Novi list 25.1.2005. ENSKA MREA TRAI OD MINISTARSTVA ZDRAVSTVA PROMPTNU AKCIJU: U ginekološkim ambulantama i pjesmama protiv abortusa
Slobodna Dalmacija 25.1.2005. enska mrea pisala ministru Hebrangu
Izrezak
Glas Slavonije, 25.1.2005. U ginekološkim ambulantama i pjesmama protiv abortusa
Glas Slavonije, 21.1.2005. Naoruane konvencijom, u obraun s diskriminacijom
Izrezak
Novi list 15.1.2005. KRATAK VODI KROZ KONVENCIJU O UKLANJANJU SVIH OBLIKA DISKRIMINACIJE ENA: oboruane konvencijom u obraun s diskriminacijom
Novi list 14.1.2005. GAFOVI PREDSJEDNIKIH KANDIDATA
Slobodna Dalmacija 13.1.2005. NEVLADINA UDRUGA ELI PUNU ISTINU O SEKSUALNOM ZLOSTAVLJANJU U VOJSCI
Vjesnik 11.1.2005. B.a.B.e. u ulozi rezonatora stranakih poruka
Karlovaki list 11.1.2005. Kampanja za vee ueše ena na lokalnim listama
Izrezak
Jutarnji list 10.1.2005. enske udruge: Izae li Mikši na izbore u Zagrebu, organizirat emo demonstracije
Izrezak
Slobodna Dalmacija 10.1.2005. enska mrea protiv referenduma o pobaaju
Vjesnik 10.1.2005. Budui predsjednik i poloaj ena
Novi list 10.1.2005. SAVEZ UDRUGA ENSKA MREA HRVATSKE: Kandidati o enskim pravima
Slobodna Dalmacija 6.1.2005. ENSKA MREA HRVATSKE: Dvospolne izborne liste

 
Povratak na vrh!
© 2020 �enska mre�a Hrvatske - Women's Network Croatia
Povratak na vrh!